| yonel321 a întrebat:

Cum pot sa inot? Adica stiu sa dau din maini si din picioare dar nu stiu cum sa ma tin la suprafata!

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Cere ajutorul unui profesor de înot, noi nu te putem ajuta cu nimic.
Practica depășește teoria!
Pa, pa.

| qLoveSmileღ a răspuns:

Buna.

Depinde si de greutatea ta corporala. Daca esti mai grasut nu prea poti sa te tii bine la suprafata, daca esti slabut, e perfect! Conteaza si sa stii sa iti tii echilibru, adica.Sa nu te agiti cand inoti, sa nu te grabesti, sa nu te panici.Pur si simplu dai usor din picioare si maini. Nu te gandi ca te scufunzi, doar incearca sa iti ti echilibrul.Nu uita. Nu exista "Nu pot". Totul depinde de ambitia si curajul tau. happy

Multa bafta la inot. :*

| lightblueC a răspuns:

Cu gandirea aceasta nu o sa reusesti sa inveti sa inoti prea curandhappy Tine-te de marginea piscinii cu mainile si intinde-te in pozitie dreapta, incepi sa dai usor din picioare, dar nu asa cum ai face-o in mod normal, dai doar din laba piciorului, din talpi, si nu in toate directiile, mentine-ti pozitia dreapta. Repeta exercitiul cat ai nevoie, apoi incearca sa faci acelasi exercitiu insa ceva mai diferit, cu o pluta, in deplasare. Inoata astfel o gramada. Exercitiul e importantwinking Apoi incepe sa lucrezi si cu mainile... Stiu, pare atat de ciudat, dar nu e imposibil. Ia lectii de inot in particular.happy