| Gabi1012005 a întrebat:

Am o problema legata de fumat.
Cand fumez pallmall cu bila, nu am ameteli ma simt bine, din contra parca este raiul pe pamant. Dar atunci cand fumez pallmall fara bila sau orice alta tigara: Benson / Winston / KenT / Malboro / Dunhill
Ma simt ametit. De ce?

Nu doresc raspunsuri in genul: ""Nu mai fuma"" Sau ""Tigarile dauneaza grav sanatatii""

Răspuns Apreciat de Editori
| Bondarel99 a răspuns:

Organismul are niște mecanisme de apărare, fiecare reacționează diferit la anumite lucruri, nu înseamnă ca e ceva grav. Posibil ca pallmall cu bila sa fie mai slabe, iar celelalte mai tari (nu fumez, nu știu exact). In general fumatul duce la creșterea tensiunii arteriale și poate de asta ai amețeli, poate fi o cauza.
Mie de ex mi-e rău când beau cafea, din același motiv.

| Gabi1012005 explică:

Pai tigarile cu bila sunt mai puternice in unele cazuri, ma refer la faptul ca au mai multe substante cancerigene... Dar eu la tigarile cu bila nu am problema. Tigarile normale ma ametesc

1 răspuns:
| Gabi1012005 explică:

Nu mai doresc raspunsuri