| anonim_4396 a întrebat:

Am observat ca exista haine care gen versi ceva lichid pe ele si se usuca instant. Voiam sa intreb: exista si prosoape asa? Daca da de unde as putea cumpara? Multumesc anticipat!

1 răspuns:
| CuriousStuff a răspuns:

Nu exista nimic care sa se usuce instant. E fizica acolo, apa de pe o haina trebuie sa se evapore si curentii de aer din camera sa duca vaporii de langa haina ca sa se poata forma altii si tot asa. Exista haine hidrofobe, care nu se pot uda, asta e alta chestie. Dar un prosop care nu se uda ar fi inutil. Cred ca ai avut cel putin o data un prosop pe care ori de cate ori te stergeai tot erai ud pe maini, cam asa ar fi si un prosop hidrofob.