| suiramikkk a întrebat:

Salut, am si eu nevoie de niste sfaturi, sunt la facultate, anul 1, si simt ca asta nu e de mine, adica cum sa va zic, nu am nici un interes la ore, nu ma atrage, nu-m vine sa ma duc, probabil intelegeti, ai mei daca le zic incep ca eu am ales facultatea, ca de ce am ales-o, ca am cheltuit bani, si se mai si mandresc ca sunt la facultate si alte d'astea, cred ca stiti cei care sunteti la fac cum sunt parintii. Problema e ca nu le pot spune, vreau sa astept sa termin anul si dupa vreau sa le zic... acum stau si la camin aici, mi-am facut si prieteni si nu prea as vrea sa ma retrag acum.
Mi-e ca daca le zic ca vreau sa ma retrag, se supara si e aiurea sa-ti 'dezamagesti' parintii...

5 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Vorbeste cu ei. O sa inteleaga. Daca simti ca nu te duce nicaieri atunci retragete.

| LoveSleep a răspuns:

Credeam ca sunt singurul în situația asta. Doar că la mine e diferit, pe mine nu mă atrage nimic, puțin îmi pasă ce facultate e, toate sunt de căcat.
În cazul tău, ar fi ok să renunți. Nu are rost să pierzi 3 sau 4 ani aiurea, să nu mai zicem de banii cu care plătești facultatea. Depunde-ti dosarul altundeva, unde ți-ar placea mai mult, sau trimite-ne o 'vedere' de prin Germania.
Nu contează pe cine dezamăgești, în joc e viitorul tău.
(Nu-mi vine să cred că am zis ultima parte).

| suiramikkk explică (pentru LoveSleep):

Acum stau mai mult aici ca am medicul, eu m-am operat la ochi si am un tratament, lentile nebunii si de asta stau mai mult aici, plus ca stau si la camin, alta viata, dupa 12 ani de stat in acelasi oras am prins si eu o ocazie sa ma eliberez putin.

| LoveSleep a răspuns (pentru suiramikkk):

Poți să rămâi în oraș și să te duci la facultatea pe care o vrei, nu? Sau e doar una acolo?

| suiramikkk explică (pentru LoveSleep):

Sunt in Iasi la facultate, eu sunt din piatra neamt big grin