| Daniel1509 a întrebat:

Am si eu o intrebare..de fapt mai mult caut o rezolvare la problema mea, sau poate ca doar caut sa ma descarc. Intr-un fel este bine pe site aici, nu te cunoaste nimeni si chiar daca te alegi cu jigniri uneori nu prea conteaza. Problema mea este in felul urmator: acum ceva timp am trecut printr-o despartire dureroasa ( am fost foarte dezamagit si desi a vrut si inca vrea sa ne impacam nu mai pot sa o iert). Dar nu asta e problema, imi place sa cred ca a trecut ( desi poate nu e asa, sau cel putin asa zic majoritatea cunoscutilor). Problema mea insa acum este alta: am incercat sa ies cu alte persoane, dar nu reusesc sa ma integrez. In trecut imi era usor sa fac asta, acum parca respectivele persoane sunt mult prea superficiale si sunt dezamagit. Desi imi doresc sa am o noua relatie, am indepartat cu toate purerile orice fata care incerca sa ma abordeze. Pur si simplu, ajung sa vad persoanele intr-o lumina proasta si nu atiu de ce. Am intr-un fel impresia ca totul e in capul meu si ca poate nu am gasit fata pe care sa o plac cu adevarat. Dar totusi imi pare ciudat. Vorbesc cu o fata, ma atrage, as vrea sa fiu cu ea, sa o sarut, sa o ating.dar toate astea, pana in momentul in care observ ca si ea ma place..cand imi da de ibteles ca ar vrea sa fie cu mine, nu mai vreau sa aud de ea... Ce am? Am innebunit?sad

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Este normal sa te simti asa, ai iubit prea mult, ai pus suflet si pasiune si ai fost dezamagit..chiar crezi ca te poti indrogosti imediat ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat?
Este posibil ca in orice fata sa o vezi pe fosta si imediat te gandesti ca vei fi dezamagit imediat.
Ar fi bine sa mai stai o perioada singurel si sa comunici foarte mult cu cineva in care poti avea incredere, ori de ce nu pe site, aici vei gasi pe cineva o persoana sa fi ascultat fara sa te judece.
Cauta sa iti faci un grup de prieteni cu care sa socializezi si de ce nu sa te distrezi.
Cand te vei astepta mai putin, atunci vei vedea ca va rasari soarele pe strada ta
O zi frumoasa sa aihappy

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Mai stai cativa ani si vei trece de acest impas, problema e ca fetele rele se inmultesc pe zi ce trece si sa nu ai ghinion sa dai de inca o curva care iti va curma zilele

| Djlsghtnquuw a răspuns:

Inca nu esti pregatit pentru o relatie. Suferi ca te-a mintit, nu poti trece peste asta. Sa stii ca nu toate fetele sunt la fel, trebuie sa ai rabdare si sa le cunosti.

| Fernando9Torres a răspuns:

Da,ai innebunit! ..glumesc,logic.
Parerea mea e ca nu ai "trecut"peste acea relatie si nu, nu e normal sa respingi fetele(ca se intampla mai multor oamenii asta e altceva, dar normal nu este)... uite un sfat: I-ati un prieten/sau singur si du-te in locuri rexalante/sau la mare/munte(optional:sa iti descarci muzica pentru relaxare/sau sa te "descarci" la un prieten) si sa incerci sa fii cat mai vesel posibil si incearca sa nu te mai gandesti la acea despartire(incearca sa vorbesti si cu fetele, chiar daca doar vorbesti nu sa te combini, adica sa intri in friendzone). Bafta

| StefanChriss a răspuns:

E normal! Si mie mi s-a intamplat asemanator, in ultimul timp nu am mai intalnit nicio fata care sa ma multumeasca. Pur si simplu continua sa cauti, la un moment dat o sa intalnesti una care o sa te scoata din impas, si eu astept acum acelasi lucrulaughing Adevarul mai e si ca majoritatea fetelor sunt de o calitate care lasa de doritlaughing E greu sa gasesti o fata echilibrata, care sa fie evoluata atat fizic cat si psihic. Mai ai rabdare, ce este mai bun e rezervat celor care stiu sa astepte big grin

| ciocolatacupiperrosu a răspuns:

Pai cum ai zis si tu vrei sa crezi ca ai trecut peste dar nu ai trecut. Cauta-ti o preocupare ceva, ceva diferit. Inscriete la un sport ceva sau orice fel de activitate care sa iti ocupe timpul si la momentul potrivit o sa apara aceea "Ea" care sa iti ofere din nou fluturasi i stomac. Nu te axa asa mult in a intalni pe cineva. Cand va fi momentul potrivit se v-a intampla.

| AnotherOne02 a răspuns:

Ei bine tu nu ai probleme.Majoritatea oamenilor sunt superficiali, prefacuti, dar sunt si oameni care nu se incadreaza in aceasta categorie. ☺

| YoannahKlaudia a răspuns:

Nu ai innebunit, banuiesc ca acea dezamagire te-a afectat putin cam mult. Inca nu ai gasit fata potrivita dar nu iti fa griji, va veni cand te astepti cel mai putin. Sfatul meu e sa lasi trecutul in urma, sa nu te mai gandesti sau chiar si sa ierti! Trebuie sa ai grija de viitor acum si sa ai rabdare. Pana cand vei fi pregatit sa ai o noua relatie incearca sa socializezi, sa cunosti oameni noi, sa te relaxezi si restul va veni de la sine! sunt sigura ca va fi bine!