| byanca_9380 a întrebat:

Buna am 16 ani si ma numesc Bianca, iar eu as vrea sa va intreb:eu sunt impreuna cu un baiat de 4 luni relatia mergea foarte bine pana cand, intr-o zi el mi-a spus ca nu vrea sa ma faca sa sufar dar vrea sa se desparta eu i-am zis ca inteleg dar in gandul meu ma intrebam"de ce oare"? a treia-a zi dupa despartire l-am vazut sarutandu-se cu o fata pe nume Ana.
In fine au trecut aproape 2 saptamani si intr-o zi el mi-a spus ca vrea sa ne impacam ca a fost un prost ca nu vrea sa renunte le mine, credeti ca ar trebui sa il iert sau nu?
plz ajutati-ma

6 răspunsuri:
Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Fii puţin dură cu el şi cere-i nişte explicaţii (ai tot dreptul la ele). Aşa vei putea judeca dacă merită sau nu. Fă-o cu inima.

Ai mai putea să încerci să vorbeşti cu acea fată, Ana şi să o întrebi ce s-a întâmplat între ei doi... dacă ea i-a dat lui papucii, atunci nu îl ierta. Te foloseşte ca o situaţie de rezervă.
În fine, eu aşa aş face, dar nu garantez 100% că va rezolva treaba. happy

| freehugs a răspuns:

Daca tii la el mai acorda-i o sansa dar eu una nu as putea stiind ca dupa ce mi-a dat papucii, a doua zi sa il vad sarutandu-se cu alta.cred ca l-as uri din toata inimastraight face

| Just kidding a răspuns:

Eu zic sa ii dai prima si ultima sansa, desii trebuia sa iti dea niste explicatii plauzibile atunci cand v-ati despartit big grin Bafta :*

| blondix_2927 a răspuns:

Daca il iubesti cu adevarat, si iti spune un motiv serios... da, te poti impaca, nu poti renunta la ceva important pentru tine doar pentru ca nu stii sa iertiwinking

| fosa.poplitee a răspuns:

Nu ii mai da nicio sansa. Ce a facut acum, va face si a doua oara. Gaseste-ti pe altul mai bun.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vrea sa te duca cu zăhărelu. Lupu își schimba parul dar năravul ba.