| Marin321 a întrebat:

Am o problema destul de urata.

Acum cam 1 jumatate am trecut printr-o despartire foarte dureroasa. Si de atunci a inceput totul.
Dupa acea despartire a urmat un lung sir de nereusite pe plan emotional, profesional si social.

Dupa ce am trecut peste despartire am fost dezamagit de tata... pe care de abia la 19 ani am reusit sa il cunosc si regret nespus ca am facut-o.
Dupa nu am mai reusit sa ma angajez... dupa m-am bazat pe un prieten.
El m-a tot dus cu zaharelul cam 2 luni dupa a recunoscut ca m-a mintit. (era cel mai bun prieten al meu) Dupa chestia asta m-am indepartat de toti prietenii si acum daca incerc sa mai stau cu ei... nu ma simt confortabil.

Dupa un unchi de al meu a spus sa merg la el in Anglia ca sa lucrez.
Ghiciti ce s-a intamplat? Desigur m-a dus cu zaharelul si el 2 luni. Din cauza asta nici nu am cautat sa ma angajez ca am zis ca oricum plec ce rost are?

Bun si dupa toate astea am cunoscut o fata... la inceput am vazut ca trece prin ce am trecut eu cand s-au despartit ai mei si am incercat sa o ajut.

Dupa m-am atasat de ea foarte mult si acum a inceput sa ma ignore si asta doare rau.
Bine nu e vina ei... nici eu nu ma mai respect. Cum sa ii pese ei? Sau sa ma respecte ea?

Ce sa fac?
Ma trezeam inainte plin de viata si orice lucru rau nu mi se parea mare scofala.
Acum fiecare cuvant aruncat aiurea de altii ma raneste.
Am citit carti motivationale dar ca sa vezi partea plina a paharului... trebuie sa existe o parte plina.

Scuze ca am scris atat dar si detaliile sunt importante.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Dupa cum vad, toate lumea are cate o vina, dar tu nu ai.
De ce nu incerci sa-ti acuti singur de munca, ca sa nu te mai insele cineva?
Nu crezi ca esti destul de mare, sa nu te maid uca nimeni de mana, sau nas?
Ia-ti de munca, orice, numai sa nu stai acasa si sa iti plece mintea cu sorcova, ca nu vei realiza nimic in viata.
Odata cu munca, vei uita de dezamagirile vieti si viata ta va avea un al rost si un alt viitor.
Cat privesc fetele, daca vei respect, fii pregatit intai sa-l oferi!

| Marin321 explică (pentru Violleta2022):

De maine incep munca.

Problema pe care eu o scot in evidenta e ca sunt in ceva stare depresiva din care nu pot sa ies.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Marin321):

Depresia va dispare, cand iti vei focusa atentia pe munca si alte activitati casnice.

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sa gandesti numai la visele tale de viitor ca sa te simti bine in viata o sa le atragi pana devin realitate. Nu te mai gandi la femei invata sa traiesti doar tu fara ele, de ele se ocupa sclerozatii astia care le bat si le trimit la trafic de carne vie, banuiesc ca nu vrei sa ai parte de una ca aia. Vremurile s-au schimbat, un om de rand traieste singur trebuie sa faca fata vietii cum poate.