| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am si eu o intrebare, imi caut de munca, am gasit un anunt pe net, dar nu vreau sa sun pentru ca imi e sa nu ma fac de rahat.
"angajez coafeza / frizer, in zona Colentina, clientela formata, cu sau fara experienta"
Intrebarea mea este: Oare trebuie diploma de calificare in domeniu? Spune fara experienta, dar nu precizeaza mai mult, nu am niciun fel de experienta in acest domeniu, dar ma pasioneaza frizeria, nu am vreo diploma de calificare sau mai stiu eu ce? Oare angajeaza fara sa ai habar despre job-ul in sine? Fara sa stii sa tunzi?

3 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Nu cred ca se cramponeaza cineva de o diploma, despe experienta scrie negru pe alb ca nu e necesara, dar cred ca totusi pentru a obtine jobul trebuie sa stii sa tunzi.

| LaLaura a răspuns:

Buna. Iti trebuie calificare, logic. Experienta se refera ca ai mai lucrat sau nu in domeniu. Fara experienta- ai calificare ( ai facut un curs cu finalizare de unde rezulta diploma) dar nu ai mai lucrat in domeniu, nu ai profesat.

| RedDeath a răspuns:

Ia legatura si vezi ce iti mai trebuie pentru angajare. Nu te mananca nimeni.