| xXSiLVIUxX a întrebat:

Salut am si eu o problema la calculator, de fiecare data cand intru intr-un joc imi apar foarte foarte multe linii gri pe tot ecranul oare sa fie de la placa video?

Răspuns Câştigător
| pedobear a răspuns:

Ai impamantat calulatorul? Se intampla din ce in ce mai des din cauza ca toate blocurile din Romania nu au impamantare si polii magnetici ai Pamantului sunt in curs de schimbare. Ca sa scapi de liniile gri de pe ecran trebuie sa stingi toate electronicele din camera ( cel mai bine e sa fie scoase din priza ) si sa iti asezi si unitatea si ecranul paralel cu axa nord-sud. Asta va elimina interferentele electro-magnetice.

1 răspuns:
| xXSiLVIUxX explică:

Http://img109.imageshack.us/img109/1704/lines.png uite un screenshot. am incercat chestia cu interferentele dar nu merge :( alta idee?