| GabrielIstrate20 a întrebat:

Salut!
Daca am terminat o scoala profesionala si vreau sa ma inscriu la liceu si zic asa ca chestie, dupa ce voi termina si cei 2 ani de liceu si nu voi lua bacul cu ce ma aleg?
Primesc diploma de la specializarea care am învatat sau nu,primind doar diploma de bac daca o iau sau nu macar, macar diploma de 12 clase iau oare?
Multumesc celor ce imi raspunde!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca nu reusesti la bacalaureat primesti diploma de absolvire a liceului si foaia matricola.
Primesti certificat de calificare daca urmezi un liceu tehnic sau in care se urmeaza o anumita meserie.

| GabrielIstrate20 explică (pentru Ioandelasal):

Daca e un liceu agricol cu meseriile de tehnician cad, teh in analize produse alimentare, teh ecolog sau teh in industria alimentara e valabil ce ai zis?

| Ioandelasal a răspuns (pentru GabrielIstrate20):

Da, este valabil.