| alexandraionela1234 a întrebat:

Buna, anul asta am terminat școala profesionala, si vreau sa ma înscriu încontinuare la liceu la zi, pe profil tehnician veterinar. Pentru ca vreau sa dau bacul. Mai am 2 ani de făcut, însă nu ma descurc deloc la matematică. Si nu știu ce sa fac. Ar fi de ajuns în ultimul an, in a 12 sa fac tot anul pregătire? Trebuie neapărat sa iau bacul pentru ca vreau sa dau la poliție, si matematica e singura problema

3 răspunsuri:
| ValentinMihai78 a răspuns:

Dacă nu vă descurcați la matematică, trebuie să faceți pregătire în următorii doi ani, altfel nu faceți nimic. Și, vorbiți cu profesoara despre faptul că nu stăpâniți materia și să începeți de la noțiunile de bază.

| Smmo a răspuns:

Buna, nu astepta ultimul an, pentru ca atunci esti stresata cu toate materiile si poate intre timp descoperi ca mai ai nevoie de pregatire la ceva. Mai bine incepe din timp si fa pregatire mai rar, o data la doua saptamani sau o data pe luna, dupa cum iti permite buzunarul.

Răspuns utilizator avertizat