| AlexandruDaniel568 a întrebat:

Salut.Am trecut in a10a si sunt pe mate-info intensiv.Cum este clasa a10a comparativ cu a9a? Mai grea, mai usoara? Dar materia la mate, fizica, romana si informatica cum este fata de cea de pe a9a?(este mai grea mai usoara)

5 răspunsuri:
| AC4S4 a răspuns:

Matematica: Va fi ceva mai greu pentru ca se introduc notiuni complet noi (Numere complexe, logaritmi, permutari, aranjamente, combinari). Daca inveti acasa si faci exercitii, nu este nimic greu.

Fizica: Faci termodinamica si electricitate anul asta si cred ca e mai grea decat mecanica din clasa a 9a.

Romana: Nu e nimic diferit de a 9a. Faceti aceleasi esee lungi, dar pe alte opere literare.

Informatica: Este mai grea decat cea din clasa a 9a. Se introduc SIRURI DE CARACTERE si SUBPROGRAME care sunt poate un pic mai grele. Se introduc si STRUCTURILE care sunt usoare.

Deci, in general materia va fi un pic mai grea, fii atent la ore.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foloseste-ti capul. Nu poti avansa in ani si materia sa fie mai usoara. Asta doar daca esti foarte inteligent si prinzi totul repede, dar cum asa specimene sunt rare... Normal e sa fie mai grea materia cu cat avansezi.

| AlexandruDaniel568 explică (pentru anonim_4396):

Ba omule ce ai patit? Iti iei niste aere de zici ca esti buricul pamantului.Am pus doar o intrebare dementule.Mi-am intrebat niste prieteni care au trecut pe a11a despre acest subiect si mi-au zis ca materia de a10a cel putin la matematica si fizica li s-a parut destul de usoara iar la romana si info sunt mai multe lucruri de predat si am vrut sa cer parerea si altora.Am avut media 10 la aceste 4 materii asa ca te rog sa iti tii comentariile pentru tine.

| anonim_4396 a răspuns (pentru AlexandruDaniel568):

Da, ai avut 10... Si eu sunt neam cu Bill Gates dar imi pierd timpul cu copii ca tine ca nu mai am ce sa fac cu atatea miliarde. Daca erai elev de nota zece (cum minti ) nu te durea de ce zic altii. Erai sigur ca nu o sa fie o bataie de cap. Preocuparile tale penibile sunt pentru mediocrii de nota 8, nu 10. Ca sa bagi si tu la cap, "ba".

| AlexandruDaniel568 explică (pentru anonim_4396):

AlexandruDaniel568,imi pare rau ca am reactionat asa.Am vrut doar sa aflu mai multe despre clasa a10a.Nu am stiut ca discutia va degenera asa.