| mosw a întrebat:

Salut,am un caine si as vrea sa-l ajut sa scape de purici, am inteles ca as putea sa dau cu usturoi pe el, este bine? ziceti-mi voi alte remedi efeciente cat mai naturale.ms dau funda la cel mai bun raspuns

Răspuns Câştigător
| NarcissAlecss a răspuns:

Un catel de usturoi, mancat zilnic de catre caine, va ajuta la prevenirea aparitiei puricilor, dar si la indepartarea lor. Acest lucru este posibil deoarece mirosul si gustul usturoiului vor ajunge in pielea si in sangele animalului, iar puricii il considera repulsiv.

Ai nevoie de:
1, 2 lamai;
Apa fierbinte.

Cum se prepara:
Taie lamaile in bucatele mici si pune-le intr-un bol incapator.
Adauga peste ele apa fierbinte si acopera vasul.
Lasa-l sa stea pana a doua zi, apoi pune apa din vas intr-o sticla curata, cu pulverizator.

Cum se aplica:
Pulverizeaza solutia obtinuta pe intreaga blana a cainelui. Insista in special in zona capului, a cozii, a picioarelor si pe burta.

Daca mai vrei uite site-ul dupa care am folosit si eu pentru caini mei : http://animale.acasa.ro/......-9899.html funda?

| mosw explică (pentru NarcissAlecss):

Mersi,chiar imi e de foloshappy

2 răspunsuri:
| robert8289 a răspuns:

Poti incercaun sampon special ptasta sau o zgarda anti purici de la o farmacie pentru animale