| anonim_4396 a întrebat:

Am un crush de cateva luni (ne cunoastem din 2014)si a aflat ca il plac, azi un baiat i-a spus "vezi ca vrea sa iti zica ceva" (nu voiam sa-i zic nimic) si dupa insista sa ii zic dar nu i-am zis nimic(acel băiat se referea ca vreau sa ii spun ca il plac), dupa ceva timp m-am răzgândit si nu avea rost sa ascund asta, cine stie, poate sentimentul era reciproc asa ca i-am spus unui alt prieten sa ii spuna dar el nu ma place si m-am făcut de rahat, noi (eu, el si mai multi copii adica in gasca) iesim mereu si cei cu care iesim au varsta intre 10-16 ani, eu am 13 iar el 15, va dati seama ca o sa afle si aia mai mari si din cauza ca am fost proasta si nu m-am gandit bine inainte de asta nu cred ca o sa mai ies vreodata cu ei, nu o sa mai pot da ochii cu el. Poate par dramatica dar chiar e un moment penibil mai ales ca e mai mare decat mine. Va rog spuneti-mi ce sa fac...

4 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Trebuia sa ii spui lui direct...

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu e nimic rusinos in a-ti place de un baiat.
Accepta refuzul linistita, si mergi mai departe. Nu cred ca le pasa celorlalti prea mult, de chestiile astea. Nu ai facut nimic rau, ori gresit.
Desi simti ca e ceva rusinos, nu e deloc. E ceva normal.

| Celcestietot a răspuns:

Nimic, asta este. Daca te intreaba daca il placi, ii spui ca il urasti... nah, sa nu faci asta laughing!

| Irinaaaaaaaioanaaaaa a răspuns:

Ati avut dreptate, nu este cine stie ce... Am iesit azi afara si la început ma rugau prietenele mele sa vin si eu unde sunt cei mai mari decat noi(era si el afara) dar nu voiam si refuzam sa trec pe acolo, pana la urma o prietena s-a dus la o fata de acolo si a adus-o unde eram eu si restul prietenelor mele(ea avea 16 ani) si m-a convins sa vin si eu acolo unde erau ei pentru ca nu o sa rada nimeni de mine si ca e normal pentru ca nu am 3 ani ci am 13 ani, m-a convins si cand am fost acolo intr-adevar, nu mi-a zis nimeni nimic deci pot spune ca problema e rezolvata. E un moment putin urat cand primesti friend zone dar asta e, se mai intampla, treci peste si aia e, va multumesc pentru parerile voastre