| anonim_4396 a întrebat:

Plac un baiat cu 2 ani mai mare(are 15), ne cunoastem din 2014 si a aflat acum cateva zile pentru ca l-am rugat pe un prieten sa ii spuna pentru ca mie imi era rusine si... nu ma place. Va dati seama ca nu imi faceam sperante pentru ca sentimentul putea fi reciproc etc dar am vrut sa stie pentru ca eu asa consider ca e normal. Problema e ca tin la el si il plac foarte mult, efectiv ar fi fost baratul perfect, nu da in fete, nu e violent, e amuzant, e de treaba, e frumos, e amabil, e prietenos, efectiv e perfect. Dati-mi sfaturi, va rog sad

11 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

De ce nu i-ai spus tu direct ce simti?

| Irinaaaaaaaioanaaaaa a răspuns (pentru aditimus):

Am spus, mi-a fost rusine. Si da... Am mai pus o "intrebare" despre subiectul asta insa rusinea de a sta langa el si cei de 15-16 ani a trecut dar inca ma gandesc la el...

| aditimus a răspuns (pentru Irinaaaaaaaioanaaaaa):

Sinceritatea este cea mai buna cale de a iesi din anonimat.
Fa-ti curaj, cucereste-l daca nu lumea e plina de leoaice...

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Încearcă să faci cumva să te întâlnești mai des cu el, să vorbești cu el. Astfel o să te cunoască.

| Irinaaaaaaaioanaaaaa a răspuns (pentru sadrian46):

De fiecare data cand ies afara stam si cu cei de 15-16 ani deci asta insemna ca ies cu el cam in fiecare zi si de cand a aflat ca il plac m-a bagat in seama de cateva ori. O data m-a mângâiat pe obraji (cu ambele maine) dar cred ca o facuse in gluma pentru ca ii facuse asa si altei fete, o data isi cumpărase semințe si m-a intrebat daca vreau(nu doar pe mine), o data cand pleca eram lângă o fata si ne-a zis "Pa, pa fetele" si uneori il vedeam cum se uita la mine dar mai mult ca sigur nu am șanse cu el pentru ca nu vorbesc cu ei sa ies, eu ies cu cei de varsta mea dar in fiecare zi stam cu ei dar cand pleaca sa se plimbe pe alte strazi nu ne cheama si pe noi si daca ar fi sa existe vreo sansa ar fi ciudat sa stea cu mine putin si dupa sa plece fara se ne cheme si pe noi(noi pentru ca e urat sa stau cu ei si dupa sa plec cu altii). Sau probabil ca ei vor sa ne cheme pe mine si pe un baiat tot de 13 ani pentru ca suntem putin mai "cool" decat cei de varsta noastră cu care stam si poate pe ei nu vor sa ii cheme si se simt prost, habar nu am.

| sadrian46 a răspuns (pentru Irinaaaaaaaioanaaaaa):

Să îți spun ceva despre iubire, ce am învâțat și eu de la o carte mai ciudată. Era vorba despre Iubirea dintre John și Mary. Și cartea spunea că Iubirea formează un spirit, un duh, o entitate Jo-Mary, care este formată din sufletele celor doi.
Ce mai știu eu. Ca această entitate să se formeze, cei doi trebuie să se întâlnească și să face ceva împreună, să petreacă un timp împreună. Așa că nu te lua după amănunte și gesturi mici, și interpreările lor, ci fă ceva ca să vă întâlniți.

| Anonima163333 a răspuns:

Sa il consideri prieten, pentru ca asta te considera si el.

| Mihaela2023 a răspuns:

Nu cumva are pe altcineva? de ce te-ar refuza dacă aveți vârsta apropiată
vorbește cu el pe Facebook să vă cunoașteți mai bine dacă te refuză înseamnă ca are pe cineva, sau dacă nu ai curaj să vorbești lasă-i comentarii la poze pune-i emoji cu inimioare dacă ți le șterge înseamnă că nu e interesat de tine

| Irinaaaaaaaioanaaaaa a răspuns (pentru Mihaela2023):

A fost cu o fata care are tot 15 ani dar s-a despartit de ea pentru ca se va muta in Germania(fata). Probabil nu ii place cum arat adica fizicul meu, off, ma oftic atata de mult pe fata aceea ca a fost placuta de un baiat asa de frumos si de treaba sad cum a zis si Nooneisheroboo, "o sa ai timp de relații mai tarziu" dar il plac atat de mult... Cand ies afara uneori ma uit la el si zambesc(cand se uita si el) dar cred ca nimic nu cred ca o sa ii schimbe sentimentele...

| nooneishereboo a răspuns:

Măi copile, eu când eram la vârsta ta încă mă jucam cu păpușile.
Nu există zi în care să nu întrebi chestiuni legate de băieți sau relații.
Ești încă mică, trăiește-ți copilăria cât m-ai poți, o să ai timp de relații mai târziu.

| Irinaaaaaaaioanaaaaa a răspuns (pentru nooneishereboo):

Am spus eu ca nu mi-o trăiesc? Si nu realizați ca jucatul cu papusile deja devine plictisitor de la o anumita vărsta? Nu ma mai joc cu păpușile de la 10 ani. Si pana la urma daca mama ma lasa sa am iubit daca nu intrecem limita daca stii la ce ma refer nu stiu de ce căutați motiv de a comenta, parerea oricum nu mi-o veți schimba.