| Ale_Raul_2000 a întrebat:

Anul acesta trebuie sa-mi aleg liceul. Eu sunt din Vaslui dar nu vreau sa merg la un liceu din acest oras. Cel mai mult mi-as dori sa merg la liceu la Iasi. Acum, problema este cum fac posibil acest lucru? Unde completez fisa cu repartizarea la liceu, ce acte-mi trebuiesc, iar daca nu intru la liceul pe care il vreau pot sa ma duc inapoi la liceu in Vaslui?

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Fiind un candidat din alt judet, daca vrei in Iasi, va trebui sa te inscri la un CENTRU SPECIAL de inscriere --- sediul centrului din Iasi este Inspectoratul scolar Judetean Iasi, str.Nicolaie Balcescu nr.26(relatii la tel: 0232-268014)
Brosura de admitere 2014, Iasi o poti gasi aici :http://scoalaecuza.blogspot.ro/......-2015.html

1 răspuns:
| suităr a răspuns:

Știu cum te simți bro, eu dacă mă duc la LMK sunt singură, la Racoviță 99% din populația clasei mele e deja acolo, la Mincu n-am ce căuta, la Rugină nu vreau eu, la sportiv aș cădea lată din 2 minute și la Procopiu nu vrea mama.
In concluzie caută in răspunsul @alessiei5158.