| cosmin_8444 a întrebat:

Salut as avea si eu o intrebare, as vrea sa ma mut in Germania sa locuiesc si sa lucrez, eu am mai lucrat ca marinar pe un tanc petrolier in Germania am si carnet de marinar Schifferdienstbuch si as mai avea ceva acte cum ar fi Sozialversicherungsausweis, Versicherten Karte.Rugamintea mea este daca este cineva care imi poate gasi ceva acolo de munca dar as vrea la uscat, orice nu conteaza, cu limba ma descurc bine. va multumesc

3 răspunsuri:
| Sparkzz a răspuns:

Cosmin am un site foate bun de unde poti face rost de orice slujba vrei in strainatate...
Partea rea este ca trebuie sa le platesti 300 de euro din primul tau salariu... dar in 3 zile ai de lucru te asigur. cel putin la o ruda de-a mea asa s-a intamplat.
trebuie sa iti faci un cont atat de restul se ocupa ei :))
Asta e siteu sper sa iti fie de ajutor:
http://www.job-eu.net/
Spor la munca!:)
pooop

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai incercat la targurile de joburi, la ANOFM, nu ma pricep, insa oportunitati pot aparea! Incearca si cu un anunt?! Aici cred ca, fie nu merge, fie cine ar fi stiut ceva nu a vazut intrebarea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te acolo si iti spun sa intrebi pe cine va roman cum iti dai seama ca e roman te uiti la fata lui mai tanar si il intrebi unde lucreaza...