| Fabiano21 a întrebat:

Salut, as dori sa stiu daca fac cerere de alocație de stat eu făcând 18 anul asta in iunie, ultima mea alocație fiind in iulie. Dupa ce fac cererea o sa imi vina de pe august cat si septembrie? Cat durează până vin banii?

1 răspuns:
| Oana4Oana a răspuns:

Daca după 18 ani, adică din septembrie vei mai fi elev, vei primi banii odată cu începerea noului an școlar și retroactiv, după ce depui o cerere in acest sens la AJPIS. In cazul in care finalizezi studiile în iunie, in iulie vei primii ultima alocație.