| Ecbert a întrebat:

In septembrie am depus o cerere pentru alocatie la secretariat deoarece am 18 ani. Astazi am sunat la scoala pentru ca nu mai primeam alocatia si doamnele de la secretariat mi-au spus ca nu sunt inregistrat in baza lor cum ca as fi dat acea cerere. Sunt extrem de sigur ca am depus cererea aceea, insa, intrebarea mea este o sa-mi vina banii din luna septembrie pana acum sau de cand depun cererea la secretariat pana ce fac 19 ani?

2 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Eu am fost direct la resedinta de judet la o institutie(nu mai stiu cum se cheama) si am depus o cerere pentru ca daca faceam prin intermediul scolii nu stiam daca se rezolva.Intafziasem cu multe luni si apoi am primit toti banii din urma de-odata.Banii ti-i primesti dar nu te astepta ca scoala sa te ajute daca ai zis ca sunt asa nepasatoare.

| tintareco a răspuns:

După ce depui cererea şi cere şi număr de înregistrare.