| tania2000 a întrebat:

Aş vrea niște sfaturi... am o problemă cu o colegă care mă deranjează cam mult (adică postează lucruri neadevărate despre mine pe facebook și nu mai vrea sa vorbească cu mine).Am fost odată bune prietene dar acum nu știu ce s-a întâmplat. Am încercat sa vorbesc cu ea să o întreb de ce mă evită dar nu îmi răspunde la mesaje și nu știu de ce nu mai vrea sa vorbească cu mine. Întrebarea e cum aș putea sa redevin din nou prietenă cu ea?
Vă rog să raspundeți cu seriozitate la această întrebare.

Răspuns Câştigător
| TheRealDaniel a răspuns:

Nu cred ca ai mai vrea sa fii prietena cu ea, se vede ca nu ti-a fost prietena adevarata daca te trateaza asa, eu zic sa incerci vorbesti cu ea despre ce s-a intamplat si sa lamuriti lucrurile. In orice caz, ca prietena mai bine cauti pe altcineva un asemenea comportament tu nu ar trebui sa-l accepti, prietenii buni cu adevarat cu rari insa mai bine decat falsi si multi. Sper ca ti-am fost de ajutor. O zi buna!

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Raporteaza-i profilul pe facebook pentru uz de fals si i se va inchide contul, daca continua nu va mai avea acces niciodata la fb.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca e colega cu tine o poti intreba direct la scoala de ce face asta. Oricum, cum ti-a zis si Dannyel19, nu iti trebuie asa o 'prietena'.