| robertttzz a întrebat:

Salut baieti, am si eu o intrebare. Merita meseria de barman? Eu vreau sa merg pe asta si unele cunostinte imi zic sa nu merg ca nu merita, ca nu e meserie de viitor etc

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Asa e, salariu mic si multe ore de munca. Sa puna roboti pentru sarcina aia.

| Andrei200202 a răspuns (pentru mgtow):

Salariu mic? Multe ore de munca? Din ce informatii vorbești? De unde știi programul? Să pună roboți pentri sarcina aia? Nu vrei sa ajungem ca să ne conducă de tot roboții, ceea ce ușor ușor se va întâmpla și să nu mai avem locuri de muncă, oricum având in vedere ca populația e in continuă creștere iar locurile de muncă in descreștere.
Salariul in primul rand nu îl stii, îl stabilește patronul unde muncești. Dacă o să faci o treabă bună o să vezi că o să fii bine plătit, ușor ușor se duc patronii ăia cacati la c*r, de 70 de ani care vor doar să tragă de angajați.

| mgtow a răspuns (pentru Andrei200202):

1500 - 1200 lei daca e salariu ala facem chef cu panarame si gratare. Nu e viata acolo. Prin Spania 700 eur plateste cu sambete duminici 12h pe zi dar aia rezista ca nu au incotro spaniolii

| robertttzz explică (pentru mgtow):

Mai precizez ca stau in Bucuresti. Si din ce am auzit de la diversi prieteni salariul nu ar trece de 20 25dar din tips uri se poate face dublul salariului pe luna

| mgtow a răspuns (pentru robertttzz):

In capitala banii aia sant pentru inceput acceptabili dar stai o vreme nu mult altfel pierzi viata sociala si chestii importante din tinerete. Tot mai bine e sa ajung inspector ITP sa nu ingheti iarna unde nu trebuie

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Merita orice meserie happy

| Andrei200202 a răspuns:

Cum sa nu fie o meserie de viitor? Este o alegere foarte bună dacă te si pasionează si pe baza experienței și îndemânării pe care le vei căpăta, o să câștigi si bani frumoși