| Alexandru250201 a întrebat:

Salut baieti si fete, as fi foarte recunoscator daca mi-ati oferi un sfat ceva.
Deci vreau sa-mi schimb stilul de viata, vrea sa fiu productiv chiar si in zilele nasoale. Acum am un stil de viata destul de precar, dorm la 2-3 si ma trezesc la unu, motivatie de a ma apuca de antrenament cu greutati nu prea am, vreau sa pun ceva 'carne' pe mine, sunt destul de slabut.
Vreau sa scap de rusinea de a aborda o fata pe retele de socializare, sa invat sa ma iubesc si sa am mai multa grija de mine, macar sa-mi creasca increderea in mine sa nu sufar daca relatie nu-mi pot face (n-am mai avut o relatie de 2 ani).
Am 19 ani si simt nevoia de o avectiune de lunga durata de la o fata care nu e mama.
P.s nu-s ratat, libinos, porc, sunt destul de inteligent, stiu multe despre o relatie cum sa o tin, iar ca aspect chiar nu-s rau deloc, numai ca nu stiu sa-mi pun in valoare punctele forte, asta va intrebati de ce sunt asa.
Va multumesc pentru sfaturi❤

Răspuns Apreciat de Editori
| SiA31 a răspuns:

Nimeni nu te poate ajuta în privința asta, decât tu însuți. E nevoie de foarte multă ambiție pentru a reuși să faci tot ce îți propui.
Nu știu la ce anume te referi prin "productiv". Dar, un prim pas ar fi să îți "plantezi" de seara în minte, că în următoarea zi, vei face asta, aia și cealaltă.
Nu mai dormii până târziu. Asta în primul rând. Te vei trezi foarte obosit. Încearcă să te pui la somn până în ora 2, cel târziu, și să calculezi 8 ore de somn. Adică, la cel târziu 10, să te ridici din pat. O să capeți, pe parcurs, mai multă energie. Și foarte important : să nu sari peste micul dejun!

În ceea ce privește iubirea de sine, sunt de părere că, având în vedere ce ai scris, trebuie să lucrezi și fizic și psihic.
Odată ce vei începe să lucrezi, pentru a deveni cine îți dorești din punct de vedere fizic, vei vedea schimbări și în partea pshică.
În primul rând, să te iubești pe tine așa cum ești fizic, va spori încrederea în sine și pe parte psihică.
Apoi, după ce vei face asta, trebuie să lucrezi la antrenarea minții tale. Să fii mai curajos, mai impunător. Nicio femeie nu va sta alături de un bărbat molcom. Femeile (și când folosesc acest apelativ, fac referile la femei în adevăratul sens al cuvântului - adică alea care prețuiesc un bărbat și care sunt valoroase pentru ei) au nevoie de un bărbat lângă care să se simtă protejate (indiferent cât de mature și independente ar fi).
Și stai liniștit. La vârsta ta, mai ai timp destul să îți găsești pe cineva care să te prețuiască. Mult noroc!

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Crezi ca daca gasesti o tanara va rezista mult cu tine? Mediul in care traim acum inseamna sa iti imparti femeia cu oricine, la o suparare sau daca nu ai facut ce a vrut intr-o zi se pune sa faca un BJ sau sex la un strain, inca esti mic pentru a intelege dar in timp o sa te adaptezi situatiei

| CuvantulLuiPetru a răspuns:

Cauta pe ytube, fara sens tv, the man mindset, actualized.org, sunt atatea site-uri care te pot ajuta, bafta.
Ai nevoie sa creezi atractie sa inveti sa faci asta pentru ca nimeni nu s-a nascut invatat.