| Ovidiu_Andrei_2000 a întrebat:

Care ma poate ajuta cu o o imagine cu steagul Romaniei, dar sa fie scris primele 4 strofe pe el... sa o pot scoate la imprimanta,
steagul sa fie pe toata pagina. eu am incercat sa fac dar nu o pot face A4.
Dau funda celui care ma ajuta.

2 răspunsuri:
| LadyLilith a răspuns:

Http://www.studentie.ro/......6-a-201361

La setari, inainte sa scoti pe imprimanta, se poate mari ca sa apara pe intreaga pagina de A4. Daca nu te descurci, du-te la un Xerox si acolo cineva se pricepe si iti rezolva chestia asta.

| horia2012 a răspuns:

Ce e asa de greu. Cu ce ai incercat sa o faci. Descarca o imagine a steagului ( o redimensionezi la formatul A4 (pixeli 842x595), salvezi. Descarca prin copy/paste primele 4 strofe ale imnului intr-un document now, Word sau Notepad-Salvezi. Trebuie sa ai un editor foto care sa suporte text. Deschizi editorul foto, deschizi fisierul cu imnul, marchezi textul tot sau cate strofe vrei, activezi functia "text" de la editor si "paste" textul tau. Aranjezi in pagina textul (dimensiune scris, grosime, font.), procedezi la fel si cu restul textului, salvezi, dupa care deschi foto cu Windows Photo Viewer si printezi de acolo.