| anonim_4396 a întrebat:

Ce credeti, de ce când participam la o cearta fiind implicati sau nu ni se accelereaza bataile inimii? Este normal, de ce se intampla acest lucru?
Azi am fost la medic si in cabinet am participat la o cearta in care doctorita o mustra, certa pe asistenta ca nu a facut ceva bine, nu a fost atenta si mie mi s-au accelerat bataile inimii.

1 răspuns:
| KronstadtResurrection a răspuns:

"De vina" este instinctul de autoconservare. In eventualitatea aparitiei unui pericol, inima primeste comanda sa pompeze mai mult sange in tesuturi pentru doua tipuri mari de reactii: fuga sau lupta. Este un fel de comanda "be ready". happy