| Anonimuuuussssss a întrebat:

Ce inseamna meniu a la carte? Care e diferenta dintre meniu a la carte si un meniu normal?

3 răspunsuri:
| ElenaSA a răspuns:

Meniu a la carte - Intr-un meniu a la carte, bucatele si bautura sunt scrise si pretul lor fixat in mod separat. Consumatorii trebuie sa aleaga o mincare care a fost elaborata pentru ei; ei pot alege dintr-o multime de aperitive, gustari si deserturi listate astfel pentru a crea propria lor masa. Preturile produselor pe care le aleg sunt adunate pentru a determina costul mesei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Presupun ca meniu a la carte este o expresie pentru un meniu foarte bogat si foarte apreciat

| HCR1 a răspuns:

Buna
Meniu alcatuit dupa dorinta clientului, care-si alege preparatele din lista-meniu.