| bogdannn114 a întrebat:

Salut, ce parere aveti despre inceperea scolilor pe 8 februarie? Credeti ca vor ramane deschise mult?

5 răspunsuri:
| Mirel4412 a răspuns:

Eu ca elev imi place ca mergem fizic la scoala doar ca ma vad cu colegii si mai am cu cine sa mai glumesc happy. Parerea mea e ca nu raman mult deschise, ca noi din ce am vazut nu prea respectam regulile, le facem doar asa de frica amenzii.

| Alinailies a răspuns:

Nimeni nu stie exact, nici macar autoritatile.
Cert e ca nu suntem pregatiti inca pentru asa ceva, sistemul de invatamant nu e pus la punct.
Cred ca dau drumu' la scolii sa mai inchida gura lumii, pe urma vor spune ca sunt nj stii cate cazuri in plus si iar ne baga in online:sincera sa fiu nu ini doresc, prefer sa- mi stiu copiii acasa im siguranta.

| asuari a răspuns:

Nu cred ca o sa dureze foarte mult. Probabil câteva săptămâni pentru a bagă niște rânduri de note care să ne asigure media.
Cu siguranță cazurile se vor înmulți deoarece nu se respectă regulile in scoli și virusul va fi ușor transmisibil.

| randomgui a răspuns:

Nimeni nu stie sigur, dar inca sper sa se inchida relativ rapid.

| LucianDumitru13 a răspuns:

Sincer să fiu, nu cred că va dura prea mult cu toată că nu îmi doresc asta.
De data asta avem un număr mai scăzut de cazuri și există și vaccinul, deci șansele sunt undeva de 50%