| Ionică a întrebat:

Ce parere aveti despre mass-media din Romania? Multumesc!

3 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Cum poate fi mass-media din România independentă când e ocupată de moguli? Aceştia au de fapt interese majore în cu totul alt domeniu decât în a informa populaţia. Folosesc presa ca pe o armă împotriva celor care îndrăznesc să-i deranjeze. Dezinformare, minciună pe faţă repetată la nesfârşit pe principiul că în acest fel va fi percepută după un timp ca reală. Programe concepute în stilul " pâine şi circ ", cu personalităţi îndoielnice, cultură absentă total din grila de programe ale acestor şefi etc. În ultima vreme s-a propus, din aceste considerente tocmai, redeschiderea postului Europa Liberă. După cum ne-am dat seama că nu ne putem conduce singuri, acum ne dăm seama că măcar să ne informăm corect nu suntem în stare.

| tania77 a răspuns:

Buna, din pacate despre mass-media din Romania in general am o parere proasta, cu toate ca sunt si mici exceptii. Cel mai mult nu imi plac stirile care uneori nu sunt verificate, am patit acest lucru pe propria piele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Plina de gogonelehee hee sau minciunele.