| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre mass media?

Răspuns Câştigător
| MasterOfDisaster a răspuns:

E o metoda de manipulare.
Poate fi extrem de periculoasa, si poate avea foarte multe efecte negative asupra omenirii.
Poate fi si o buna sursa de informare, dar din pacate de obicei nu se intampla asa.

O zi buna!

5 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Cum a spus şi Anderson : minciună, dezinformare, manipulare etc.
Adică mijloace de dezinformare în masă.

| kurinkita a răspuns:

Un mijloc de manipulare pentru inculti.
Comedie pura pentru restul.

| MrAnderson a răspuns:

Salut,

Este numita a 4-a putere in Stat.
Dei la origini avea scopul de a informa si a lupta impotriva abuzurilor din partea conduceri unui stat, astazi, dupa umila mea parere, a devenit o simpla unealta de dezinformare si manipulare.

| m2704 a răspuns:

Un mijloc de manipulare in masa pentru cei inculti, dar si un mijloc de informare intr-o oarecare masura.

| lovelife9 a răspuns:

Multumesc tuturor pentru parere...mi-ati facut o tema mai usoara happy