| alessio233 a întrebat:

Salut, ce parere aveți despre România, credeți ca mai există o șansă ca țara asta sa fie una in care sa te poți descurca si sa te dezvolți pe plan financiar destul de mult și fara a fura nefiind nevoia de a pleca in strainatate?

Răspuns Câştigător
| Mosotti a răspuns:

Nu exista nici o sansa pentru ca cei din afara care ne conduc ca pe niste slugi, nu au interesul sa ne dezvoltam, asa ca ei ne fac politica, ei pun politicienii (ca tu votezi ce e pe liste, deci ce iti pun ei pe liste), si au grija sa fie tara praf.
Nu au interes sa te dezvolti ca apoi sa le faci concurenta economica.

Au avut grija sa ne ia tot, am vandut tot ca altfel nu ne mai bagau in UE, conditia a fost sa le vindem tot ce e strategic, ne-au facut total dependenti de ei si aia e.

9 răspunsuri:
| LoveSleep a răspuns:

Romania e o tara exceptionala pentru a te dezvolta pe plan financiar.

Taxe mici, oportunitati mari de afaceri.

Doar ca lumea nu stie asta.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru LoveSleep):

Ai vreo afacere, sau doar crezi ca totul merge conform planului?

| Mayhem666 a răspuns (pentru LoveSleep):

Esti sarcastic nu? Romania e una din tarile cu cele mai mari taxe din UE.
De oportunitati nu mai zic, sunt din ce in ce mai putine si in curs de scadere, de aia lumea si pleaca in strainatate.

| LoveSleep a răspuns (pentru Mayhem666):

Nu sunt sarcastic.
Despre ce taxe vorbesti?
Eu vorbesc despre impozit si taxe pe venit.

Nu de taxa de pod la Fetesti si taxa ca iti duci vaca la pasune.

| LoveSleep a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Ce inseamna conform planului?
Nu am vorbit de institutiile statului si cum iti pun bete in roate sau de ce chestii te lovesti cand vrei sa iti deschizi o afacere in Romania.

Am zis dor ca Romania iti ofera o multime de oportunitati. Sunt o gramada de orase in care poti sa iti faci un bussines si sa ai monopol pe piata, pentru ca sunt multe lucruri de care oamenii au nevoie si nu le au.
Chiar si in Bucuresti ai oportunitati prin prisma faptului ca chiar daca mai sunt 10 care fac acelasi lucru, sunt destui oameni ca toti sa prospere. Si Romania a dus-o bine in astia 30 de ani.

In SUA oamenii se pregatesc sa iti plateasca taxele si astea sunt in jur de 30%. Stii cat avem noi?

| Mayhem666 a răspuns (pentru LoveSleep):

Vorbesc de taxele care ni se iau din salarii. Taxele alea sunt in jur de 45% din intregul salariu.

| Sofer a răspuns:

Șanse nu mai sunt. Ca tara se prăbușește incet câte puțin in fiecare an.

| 19flo79 a răspuns:

Fara sa furi, sanse zero happy