| TeoOooDora a întrebat:

Poti pleca din România in străinătate sau ai nevoie de ceva dovada de deplasare sa iesi din țară? Cu avionul..ca deocamdată nu există autocar. Pt Franta mă interesează daca se poate pleca asa pur si simplu..si acum si dupa starea de urgență.

3 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

In Franta, s-a prelungit starea de urgenta pana pe 24 IULIE!
Nici avioanele nu zboara, nici iarba nu creste. Asa ca mai ai de asteptat mult si bine.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu cred ca Franta a deschis granitele si nu cred ca circula vreun avion, toate fiind anulate.
Oricum, chiar si de s-au deschis granitele, va trebuii sa intri in carantina pe 14 zile, pe banii tai.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Exista avioane catre Franta?