| anonim_4396 a întrebat:

Ce prajitura cumparata de la cofetarie va place cel mai mult, va face pofta?

Mie imi place mult Cremes, Amandina, Prajitura Fructe de Padure, Ora X...

8 răspunsuri:
| J0B0MAT a răspuns:

Nu prea imi plac de la cofetarie.Mai bine fac eu acasa prajiturile.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu-mi place nimic.

| Peridava a răspuns:

Ce-i aia Cremes? Cremșnit? Presupun, pentru ca nu gasesc numele dat de tine.
Cremșnit (din germ. Kremschnitte) sau crempita este o prăjitură preparată din foi de aluat coapte, între care se pune cremă de vanilie. Asta e?
Nu imi plac cele de cofetarie dar, daca merg cu cineva, iau tarte cu fructe.

| anonim_4396 explică (pentru Peridava):

Asta e prajitura de care vorbeam https://www.google.ro/......ps?/search

| Peridava a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, am presupus bine, este cremșnit. Dar cum pe net se scrie fara o verificare cit de sumara...