| anonim_4396 a întrebat:

Salut, ce ziceti de urmatoarea intrebare?
Ati renunta la felul vostru de a fi si la principiile care v-au ghidat toata viata doar ca sa fiti acceptati?
Conditia ar fi ca daca nu o faceti veti fi denigrati social, ramaneti singuri cuc.
Acceptati orbeste sa fiti ca ceilalti doar ca sa aveti in continuare oameni langa voi?

Răspuns Câştigător
| Niciunnumedeutilizator a răspuns:

"E mai bine să fii omorât de proști, decât să fii lăudat ei." - Anton Cehov
Nu, în niciun caz!

| anonim_4396 explică (pentru Niciunnumedeutilizator):

Ooo, asta o fost tare!

12 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Eu cred ca trebuie sa existe o cale de mijloc în toată treaba asta.
Nu poți sa renunti la felul tău de a fi, și nici nu e ok.Dar dacă ceia ce faci tu afectează omenirea (ești hot, criminal, violator) e ok sa te redresezi in viata.

| anonim_4396 explică (pentru Freya1):

Viciile si infractionalitatea se exclud din start nici eu nu sunt de acord cu asa ceva, scuze, am uitat sa precizez.

| Hammurabi a răspuns:

Nu.
Nu mă interesează să fiu acceptat de cine nu mă acceptă așa cum sunt.

| anonim_4396 explică (pentru Hammurabi):

Pai si cum esti, detalieaza.

| Hammurabi a răspuns (pentru anonim_4396):

Habar n-am, că eu nu mă pot vedea pe mine de afară. laughing
Dar ținând cont de toți prietenii pe care îi am, e clar că au acceptat ceea ce sunt, cum sunt și felul meu de a fi.

| anonim_4396 explică (pentru Hammurabi):

Halal detalii, hai las-o asa, era interesant pentru subiect.

| CostinAlamariu a răspuns:

Mai mult țin la principiile mele decât să-i fac pe plac mediocrității din jurul meu doar ca să "fiu acceptat"

| anonim_4396 explică (pentru CostinAlamariu):

De dragul discutiei ai putea sa detaliezi pe ce principii te bizuiesti in viata?

| CostinAlamariu a răspuns (pentru anonim_4396):

Greu de zis, din mai multe motive. Ar trebui să scriu mult. În principal pe valori pe care le consider absolute: adevărul, frumosul și dragostea. Dar principiile unui om cred că s-ar putea extinde până la al defini complet. Aici e complicat pentru că sunt foarte dinamic din punctul ăsta de vedere. Îmi place să cochetez cu tot felul de idei fără să mă blochez pe una singură.

| LordCristobal a răspuns:

Nu,nu as renunta niciodata la felul meu de a fi.

| blackann a răspuns:

Nu, n-am facut-o si nici nu as face-o.