| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca statisticele astea in timp real sunt adevarate?
http://www.worldometers.info/ro/ Nu stiu ce sa cred ¿?

Răspuns Câştigător
| Anne12345 a răspuns:

Eu nu cred ca sunt adevarate.Sunt mult prea exagerate si imi dau seama de asta la categoriile "nasteri astazi" si "decese astazi". Asta e parerea mea! straight face

| anonim_4396 explică (pentru Anne12345):

Si eu cred la fel draga mea!:-P

6 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Nu sunt adevarate...au un algoritm si calculeaza chestiile alea in functie de acel algoritm!
Bineinteles ca nu este exact asa...dar sunt destul de exacte

| anonim_4396 explică (pentru Apache):

Salut! pai vad ca nici tu nu sti ce sa vb. vad ca ai zis prima data ca nu sunt adevarate (pe urma ca sunt adevarate, destul de exacte) Hotarastete sunt bune s-au nu? laughing

| Apache a răspuns (pentru anonim_4396):

Ma refeream ca nu sunt 100 % exacte...dar in principiu urmaresc dezvoltatea populatiei cu o marja de eroare acceptabila!
Ma repet ...au un algoritm care a fost setat astfel incat sa urmeze evolutia probabila a populatiei dintr-o perioada in alta!
Deci mai pe romaneste NU primeste nici un fel de date...dar a fost calibrat la inceput astfel incat sa nu fie foarte departe de previziunile reale!
SI normal ca nu este 100 % precis...dar in mare, chestiile pe care le zice el sunt in conformitate cu cresterea populatiei

| anonim_4396 explică (pentru Apache):

Bine! Multumesc!winking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu unu nu cred, Dumnezeu stie! nu omu este o prostie de unde stiu aia cat procentaj si cati oamenii mor la ora actuala merg acolo cifrele fara oprire nici nu se mai gandesc cifrele laughinglaughing