| GabrielS a întrebat:

Sufletul s-adaposteste in noi de Dumnezeu?
Argumentati, dati-va cu parerea.

Răspuns Câştigător
| Xixi a răspuns:

In negura vremii,unde si cea mai mica greseala inseamna pacat,unicul lucru care ramine sfint si de pret e sufletul. Enigma vietii care aite taine ascunde sufletul omului? ca parca nici nu-ti dai seama de unele lucruri pe care ti le inspira. Parca vrei sa te zmulgi din lumea lui si sa traiesti viata,iar sufletulte tine,fiindca nu orice fapta a realiattii este acceptata de suflet.E hranit cu dragoste,placere si bunatate,nu accepta lucruri de doi bani care nu fac decit sa te distruga si sa te nimiceasca.E un dar de la Dumnezeu, un dar menit sa ne faca sa intelegem frumusetea zilei si aroma dragostei, un dar ce ne poarta in al 9-lea cer, ce ne calauzeste si ne mingiie cu mireasma bunatatii.Si iar acest dar,SUFLETUL,este patat de realitatea cruda a vietii,fiindca suntem impusi sa facem lucruri care inseamna rautate,invidie si durere.

Stiu,nu e placut,e realitatea,insa un lucru e sigur,sufletele noastre sunt setoase de cunostinte,de frumusete si de bunatate, dar nu stim sa administram doza zilnica, cu care ne-a calauzit Dumnezeu…ascunde zeci de taine si mii de sentimente.