| arenchal a întrebat:

Salut, de când sunt mic am o problema cu cererea unor persoane de ceva. Spre exemplu dacă vreau un telefon nou si imi mai trebuie niște bani, îmi este foarte greu și sunt foarte rusinos când vreau sa îmi intreb prietenii sau parintii de un imprumunt. Ce as putea face sa trec peste starea asta?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Sa astepti sa iti castigi proprii bani.

| Hammurabi a răspuns:

De când ești mic, până când? Câți ani ai?

| alexandradlr a răspuns:

Fiecare om are mândria lui și rușinea lui. E firesc, nu e ceva neinregula în asta.

| Larianiel a răspuns:

Hey! E mai satisfăcător să îți cumperi cu banii tăi. De ce să îi încurci pe alții?hee hee

| Antorus a răspuns:

Daca nu ai banii din start..eu cred ca nu e de nasul tau telefonul ala. Multi isi cumpara mult peste putinte in loc faca chestii mai utile cu banii.
Daca vrei sa iti iei un telefon de 6000+ lei ...nu esti in firea ta. Nu merita acele telefoane absolut deloc. Intre 1500 si 2500 de lei sunt destule telefoane bune.