| NonZarek a întrebat:

Salut TPU,
Am o problema, grava pot spune. Am 16 ani și îmi place de o fata enorm de mult, vb cu ea des, etc etc. și voiam sa o sun într-o zi sa vb, dar, problema e ca nu știu sa vorbesc, adică nu știu când o sun ce sa ii zic, despre ce sa vorbesc cu ea, doar ce faci și cam atât.
Ce as putea face în cazul meu, nu doar când vb cu ea am problema asta, ci și cu alte persoane? Și vreau sa scap de problema asta nesuferita, va rog mult niște sfaturi/idei utile dar și dacă ați ști de ce am problema asta. Sa nu știi despre ce sa comunici cu oamenii sau sa menții o convorbire e cel mai nasol lucru, ce-i drept sunt mai rușinos și timid, nu prea ies pe afara, cu pers. noi sunt timid dar nu cred ca afectează asta.
Fără glume proaste, multumesc

3 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Presupun că aveți multe lucruri în comun, poți găsi teme de discuții legate de acestea.
Important este să nu te pierzi cu fierea, să scapi de emoții.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai zis in primele rânduri ca vorbești des cu ea, aia inseamna ca aveți subiecte de discutat, ma gândesc ca nu o întrebi ce face, ea îți zice bine și aia a fost toată conversația

| NonZarek explică (pentru anonim_4396):

Pai nu zic ce face, dar ce discutam, în fiecare zi gen chestii despre colegi, trimit poze cu ceva amuzant, și cam atât, mai trm ea poze cu ce face acum, sau etc. Cam asta e