| anonim_4396 a întrebat:

Salut, de ce simt cateodata o stare de presiune si caldura foarte mare si simt ca ma atinge mereu ceva si mi se pare ca vad umbre in coltul ochilor si cateodata am goluri in burta, ce e de facut? simt ca mor, de o saptamana pățesc asa.

si vad numere repetate, ori pe ceas ori in anumite locuri.

21 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mergi frate la medic ca nu-i bine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Imi cer scuze fra ca am vorbit asa

eu nu mă droghez, nu imi place nu sunt ca ceilalti

chiar imi cer scuze ca am vorbit asa, nu am vrut.

mi-am iesit din minti, vad ca nu doar eu ma simt asa.

ci si maica mea.

inca o data imi cer scuze ca am vorbit asa.

| Celdrept a răspuns:

Și eu vedeam aceeași oră pe ceas, nu înseamnă nimic e doar coincidenta!
La partea cu umbrele și presiunea/căldură e început de anxietate cu elemente psihotice dar nu e sigur! Eu am studiat despre astfel de probleme mult dar e complex, dar anxietate pare a fi, dar reiese și psihoza. Ai trecut printr-o trauma recent sau șoc emoțional?

| vlllaaddd a răspuns (pentru Celdrept):

Nu, nu am trecut

| vlllaaddd a răspuns (pentru Celdrept):

Parca imi pierd si increderea in mine

| Celdrept a răspuns (pentru vlllaaddd):

Poți fi predispus genetic și să se declanșeze fara a implica traume.
Pai in anxietate așa este,te autocritici,subestimezi,te urăști și te simți inferior celorlalți. Poate să apară și brusc fara un eveniment traumatizant.
Cu așa ceva nu te joci și nu glumești,ar trebui sa mergi la un psiholog și dacă psihologul consideră te trimite și la un psihiatru. Daca e psihoza ( episod psihotic) trebuie sa îl tratezi urgent la psihiatru altfel devine cronica,adică nu o sa o mai poți vindeca,nici măcar trata complet, în final se ajunge la schizofrenie, dar e mai bine sa lăsăm oamenii avizați sa îți confirme, dar la un psiholog trebuie sa mergi urgent că vad că se agravează simptomele.
Tu de fel ești puțin paranoic, adică te gândești numai la chestii negative mereu și la scenarii cumplite când apar simptomele astea și de asta ele se amplifica atât de rău dând impresia de psihoza dar esti de fapt foarte anxios și ipohondru.

| Celdrept a răspuns (pentru Celdrept):

O să ai multe episoade și de deja-vu sa nu te sperii că tot de la anxietate e!

| vlllaaddd a răspuns (pentru Celdrept):

Mi s-a intamplat asta doar de cand am început sa citesc Biblia, de 8 zile cred pe acolo, dar inainte nu aveam starea asta.

cred ca e Dumnezeu care ma pune la incercare

| Celdrept a răspuns (pentru vlllaaddd):

Și eu am fost la biserica și m-am rugat și ulterior imediat m-am dus într-un cazinou și am spart în cateva ore 6000 de lei! Nu are legătură, ai pe cineva din linia genetica care avea probleme psihice și la tine acum să declanșat, e ereditar! Așa a fost și la mine cu depresia a apărut când toate mergeau struna și eram sociabil ieșeam cu prietenii peste tot și a apărut de nicăieri fără nici un motiv. Daca până săptămâna viitoare nu trece te rog sa te duci la un psiholog fara nici o jenă, asta daca vrei sa mai revii la normalitate.

| vlllaaddd a răspuns (pentru Celdrept):

Mentionez ca nu am tot timpul stările astea, cateodata sunt fericit si vesel si nu mi se intampla.

mai spre seara incep starile astea

si nu e genetic ca nu a avut nimeni din familia mea asta

| Celdrept a răspuns (pentru vlllaaddd):

Nu știu, cert e că ai probleme! Nu trebuie sa le neglijezi. Despărțirea de fosta ta iubita a declanșat acesta problema.

| vlllaaddd a răspuns (pentru Celdrept):

Peste fosta am trecut de mult laughing

l-am vazut o data pe iubitu-so cum a iesit din blocu ei si m-a luat socu ca inca mai e cu el.

dar am trecut peste aia nu ma afecteaza aia

| Celdrept a răspuns (pentru vlllaaddd):

Faci ce vrei, sa nu îți para rău că nu te-ai dus la timp, astea se agravează. Vezi cum te simți săptămâna viitoare

| vlllaaddd a răspuns (pentru Celdrept):

Dumnezeu ma ajuta si nu ma lasa la greu.

Am incredere in el.

nu imi mai pune si tu ganduri negative cu mesajele astea

| Celdrept a răspuns (pentru vlllaaddd):

Atunci eu nu o sa îți mai raspund la întrebări! Tu te plângi Man că ai probleme, eu fiind utilizator TPU ce vrei sa îți spun? Sa te mint că ești bine când clar că nu ești? Ar trebui sa apreciezi că te ajut, putini cunosc câtă psihologie cunosc eu de pe aici! Nu e normal ce ți se întâmplă. Până la Dumnezeu te mănâncă sfinții!

| vlllaaddd a răspuns (pentru Celdrept):

Ok

| vlllaaddd a răspuns (pentru Celdrept):

Mulțumesc

| Celdrept a răspuns (pentru vlllaaddd):

Așa am făcut eu și uite că am probleme serioase cu anxietatea, am tot amânat, am lăsat totul în plată Domnului. Eu vreau sa te ajut nu sa te sperii sa nu pățești și să ajungi ca mine, ca alții.

| vlllaaddd a răspuns (pentru Celdrept):

Ba da tu esti disperat rau omule, ti-am zis o data sa taci din gura si tu imi tot scrii. pai taci o data cand iti zic ce sunteti toti atat de batuti in cap

| Celdrept a răspuns (pentru vlllaaddd):

Lasă drogurile boss că nu sunt bune!

| Sportacus123 a răspuns:

De la plictiseală e. Învață pentru școală, învață o limbă străină nouă și n-o să mai pățești așa.