| Luiza_3305 a întrebat:

Salut.Desi am citit destul de multe intrebari de acest gen pe site, as vrea sa primesc un raspuns cu referinta directa la intamplarea mea. Am atins pantalonii prietenului meu in zona in care erau umezi de lichid prespermatic rezultat in urma faptului ca el era excitat. Dupa aproximativ jumatate de ora, m-am dus la baie si am uitat sa ma spal inainte de a folosi toaleta. Am citit ca si acest lichid contine spermatozoizi, deci credeti ca e posibil ca acestia sa fi reusit sa ajunga pe labii, iar apoi in vaginul meu? Pe unele siteuri am citit ca spermatozoizii ar trai cateva secunde/minute in mediul exterior, iar pe altele am citit ca durata lor de viata ar putea ajunge la cateva ore, asa ca nu mi-e foarte clar daca exista sansa ca ei sa fi trait inca cand eu m-am dus la baie.
Va rog mult sa imi raspundeti serios si cat se poate de complet si va multumesc mult.

Răspuns Câştigător
| Ingerash a răspuns:

Stai linistita ca nu traia, si oricum nu are cum sa patrunda pana in interiorul vaginului, deci esti in siguranta

3 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Traiau cu siguranta! Si ai grija la tot ce ai atins cu mana; s-ar putea sa fii ramas insarcinata si hartia igienica.Numai ca ea este mai discreta!

| Ionutz a răspuns:

Spermatozoizi in mediul exterior traiesc putin cateva sec/minute deci nu te speria nu s-a intamplat nimic.

| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu a răspuns:

100 de spermatozoizi dintr-o lingurita de lichid din acela ajung la ovare daca este introdus adanc in vagin(Vaginul este protejat de niste celule de garda si scuturi contra bacterilor, deci ii distruge)+sansele de a pati ceva sunt 0 la 1.000.000!