| H2O2 a întrebat:

Saluthappy fratele meu a avut un accident la locul de munca in Germania. Munceste cu contract, dar sezonier 4-5 luni pe an. Acum este internat in spital. Are vreo sansa ca sa i se plateasca concediul medical?

Răspuns Câştigător
| Arthur a răspuns:

Cu siguranţă. Şi dacă are şi asigurarea corespunzătoare poate încasa o gramadă de bani. Am un prieten care pentru un deget rupt a primit o sumă considerabilă de la asigurări.

1 răspuns:
| Yang a răspuns:

Absolut daca s-a accidentat la locul de munca angajatorul trebuie sa iti plateasca spitalizare cheltuieli inclusiv concediu medical. Daca nu a fost asa atunci nu iti plateste nimic decat daca ai 6 luni de munca consecutiv atunci primeste bani in medical timpul de recuperare cel putin asa stiam eu