| Doarunaltutilizator a întrebat:

Salut fratilor.
Voi unde credeti ca o sa ajunga Romania in viitor sa zicem peste vreo 20 de ani cam asa? credeti ca o sa fie schimbari majore aici? Credeti ca lumea de aici o sa incerce sa faca ceva bun pentru tara?

Răspuns Câştigător
| T0T a răspuns:

Eu de exemplu mă mulțumesc cu traiul actual doar că nu mă mulțumesc cu oamenii. Dacă te ții de treabă poți avea un trai decent și aici. Să nu mai zic cât te-ar costa să te stabilești acolo(să închiriezi sau să cumperi un apartament) desigur asta dacă nu ai rude pe acolo.

15 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Disparem de tot de pe harta,, acolo o sa se ajunga.

| Doarunaltutilizator explică (pentru Drimmero):

Si pentru ce? pentru niste bani.
Bine e evident ca nu poti trai fara bani ca datorita banilor putem sa ne intretinem si sa avem grija de alimentatie si de igiena noastra personala dar "banii aduc coruptia".

| T0T a răspuns:

O să fie mult mai rău decât acum, dacă îți imaginezi.

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Mai rau de atat se poate?

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

Da, o să vezi și probabil o să părăsești țara.

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Daca nu am facut-o deja/

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

Ai făcut-o?

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Nu,, dar o voi face pentru un trai mai bun.

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

E dificil oricum ai da-o.

| Doarunaltutilizator explică (pentru Drimmero):

Nu stiu ce sa zic eu nu as fi atat de tentat sa plec din tara, da as gasi un trai mai bun dar la ce folos pana la urma? tot ar trebui sa muncesc foarte mult poate chiar mai mult decat ar trebui sa faci aici, si as fi departe de cei dragi, de locurile unde am copilarit unde am crescut, unde am invatat atatea despre viata.

| Doarunaltutilizator explică (pentru Drimmero):

Si trebuie sa te mai integrezi si printre straini care nu vorbesc cu tine aceeasi limba, te-ar arata cu degetul ca nu esti de al lor, probabil nu stiu cum o sa fim priviti peste vreo 20 de ani, mentaliatea lor ar fi cu totu alta dar cine stie poate alti straini au o gandire mai lucida ca majoritatea romanilor de aici, cine poate sa stie?

| Drimmero a răspuns (pentru Doarunaltutilizator):

Ai si tu dreptatea ta/

| Doarunaltutilizator explică (pentru Drimmero):

Si apoi indiferent unde te-ai duce tot o sa fii lovit de grijile vietii, de astea nu scapi mereu o sa ai suisuri si coborasuri.

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

Eu de exemplu mă mulțumesc cu traiul actual doar că nu mă mulțumesc cu oamenii. Dacă te ții de treabă poți avea un trai decent și aici. Să nu mai zic cât te-ar costa să te stabilești acolo(să închiriezi sau să cumperi un apartament) desigur asta dacă nu ai rude pe acolo.

| OldSoul a răspuns:

In afara faptului ca vor fi 15% musulmani, nu cred ca vor exista schimbari vizibile.