| Creamy a întrebat:

Salut, Ia spuneti si mie a-ti schimbat vrodata ceva la voi? si daca da, pentru voi sau pentru alti/altele, si daca da a meritat? eu vreau sa fac urmatoarea chestie

Eu sunt genul ala de persoana f. buna, f. darnica, si stii vb aia "cand esti bun esti luat de prost" si as vrea sa ma ma fac mai rau devil dar nu stiu daca or sa se merite... Voi ce ziceti?

1 răspuns:
| Seby90 a răspuns:

Din pacate sunt in aceiasi situatie, ti-as sugera sa te schimbi radical, dar nu ai sa poti dat fiind ca esti altruista din fire, adica de fiecare data cand ai sa refuzi pe cineva sau ai sa raspunzi in 'doi peri' te vei simti prost si ori vei reveni la vechiul tau comportament ori o sa iti para foarte rau si vei regreta mereu. Eu unul am incercat sa ma schimb nu mi-a iesit... daca poti, eu ti-as sugera sa faci ce ti-ai propus. E frustrant sa fii in pozitia noastra, uneori.