| Armyanka a întrebat:

Prietena mea s-a mutat in Italia. Si cand era in Romania mi-a aratat taietura cu lama si scria un nume de baiat [ ea era emo ]. Si am vorbit cu ea pe mess si uitati ce ganduri are!
valentina: m-am saturat de viata asta de rahat
le unicorn: wtf
le unicorn: si ce vrei sa faci
valentina: nu stiu m-am schimbat prefer sa stau izolata mai mult singura numai am chief de nimic. imi place mai mult intunericul decat ziua. m-am schimbat mult. mai putin ma distrez mai putin in pasa de tot din jurul meu.plang aproape in fiecare noapte si nu te mint. tu nu te-ai simtit vrodata ca si can nu ai vrea sa existi nu te-ai simtit nicioadata ca si cand nu ai vrea sa mai traiesti ca esti diferita? eu da cel mai des.
Ea si acum se mai taie cu lama si vreau sa ii spun ca nu e bine sa faca asta! Ea maram face asta pentru ca un baiat pe acre il iubeste [ s-a taiat cu lama pe mana si a scris numele lui ] Si nu stiu ce sa ii spun, cum sa ii spun. Mi-e tare teama sa nu se drogheze sau Doamane fereste, sa se sinucida! va rog spuneti-mi ce sa ii spun! Tin foarte mult la ea si nu as vrea sa o pierd!

2 răspunsuri:
| dezireh a răspuns:

Asta e ceva grav, a intrat adanc in intuneric. orice i.ai zice poate fi periculos. incearca ca atunci cand vorviti pe mess sa incerci sa.i sp lucruri amuzante.sa o mai calmezi.si dupa 0o perioada. incearca sa.i spui, dar sa nu te certi cu ea, ia-o usor exsad uite care e parerea mea.eu tin mult la tine, ne cunoastem de mult, imi esti ca o sora(etc) si ptc tin mult la tine nu vreau sa patesti nimic rau, daca vei vace cv rau, sa te gandesti mai intai la mine.ma lasi singura? deci cum spuneam te rog sa incerci sa nu te mai tai.sau sa faci prostii marii! tin la tine si nu vreau sa te ranesti.(mai baga si tu niste vrajelilaughing) asa cred ca poti sa ii spui.cu calm.si masura in vorbe. incearca sa o scoti din intuneric. mult succes! happy funda?big grin

| Nicolet4 a răspuns:

Acesti copii devin asa nu doar din cauza unui baiat happy sunt ai alte cauze de exemplu' divoru' parintilor, pierderea cuiva FOARTE FOARTE drag etc...
Dar tinand cont k tu esti aici si ea este acolo nu ai ce sa facihappy
Vorbeste cu ea spune.i ca nu e bine. nu iti fie frica de reactia eihappy