| Sktrkdk a întrebat:

Salut.
In urmatoarele saptamani ar trebui sa prezint un atestat la engleza de care n-am niciun chef sincer si pe de alta parte am auzit ca nu ajuta neaparat la ceva. Intrebarea mea e, la ce ar fi util acest atestat la engleza? Este necesar la o facultate sau ceva?

Răspuns Câştigător
| SimplyBlue a răspuns:

Este util dacă vrei să te angajezi intr-un loc unde se cere și cunoașterea unei limbi străine, la politie de pildă. Mai e necesar și la facultate, pentru că dacă folosești in lucrarea de licență și bibliografie străină în limba engleză, trebuie să ai și actul de competență la engleză. Mulți foloseau cărți străine ca sa dea btine în lucrare, și nu știau o boabă de limba engleza.

1 răspuns:
| MotanulAlbastru a răspuns:

Nu e util, dar e prea ușor de făcut și o diplomă nu îți strică la CV. In ziua de azi se cer foarte multe la orice job mediocru, zbate-te sa aduni acolo orice diploma, experiența etc