| Doarunaltutilizator a întrebat:

Salut.
Intrebarea asta e pentru cei care au fost in clasa a opta.
Ati intrat pana la urma la liceul dorit cu notele obtinute? Daca nu, atunci unde v-ati dus?

Răspuns Câştigător
| AFR81 a răspuns:

Eu doream sa merg la cel mai bun liceu din oras, la prima clasa, cea de mate-info intensiv. Aveam medie cu care intram lejer, 9.86. La scoala la mine, insa, nivelul era mai scazut. La examen, din fericire, am luat 5.85 la matematica (vedeam asta ca pe un dezastru atunci) si n-am mai intrat la prima clasa, ci la a 3-a, una de stiinte ale naturii. Nici n-ai idee cat i-am multumit lui Dumnezeu ca am luat nota aia mica la matematica si astfel media nu mi-a permis sa intru la prima clasa, cea de mate-info intensiv. Cu siguranta cu matematica pe care o stiam eu nu m-as fi descurcat absolut deloc, iar la BAC ar fi fost dezastru. Asa la C, la stiinte ale naturii, totul era mai lejer, mai echilibrat, astfel ca n-am avut absolut deloc probleme. Ideea e ca, daca nu-ti atingi obiectivul, daca nu reusesti sa ajungi unde ti-ai propus, nu trebuie sa vezi asta ca pe un dezastru.

29 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Nu am intrat unde am vrut, nici n-a contat, macar mi-am atins scopul sa intru la un liceu de filologie, atat!

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Da. Am intrat unde am vrut. Dar n-am luat dupa varu sa merg la bio chimie. Nu la mate info. Si la facultate am ales matematica laughing

| Doarunaltutilizator explică (pentru DoarBogdan):

Si ce note ai luat la examen.

| DoarBogdan a răspuns (pentru Doarunaltutilizator):

Nu mai stiu zau laughing

| Florentina9210 a răspuns:

Nu am intrat unde am vrut dar pentru mine liceul nu prea conteaza ci facultatea.

| Idkidk a răspuns:

Da. Am intrat la mate info, deşi ador engleza şi franceza, şi vreau să învăţ şi rusa.

| Doarunaltutilizator explică (pentru Idkidk):

Bravo tie.

| Idkidk a răspuns (pentru Doarunaltutilizator):

Mersi.winking

| Doarunaltutilizator explică (pentru Idkidk):

Cu placere.

| Idkidk a răspuns (pentru Doarunaltutilizator):

happy Tu ce clasă eşti?

| Doarunaltutilizator explică (pentru Idkidk):

Clasa a opta.

| Idkidk a răspuns (pentru Doarunaltutilizator):

A, şi pe ce profil vrei să mergi?

| Doarunaltutilizator explică (pentru Idkidk):

Inca nu m-am hotarat dar oricum pe oricare l-as alege cred ca ar fi greu.

| Idkidk a răspuns (pentru Doarunaltutilizator):

Păi trebuie să ai voinţă să înveţi! Tu înveţi, sau joci jocuri video?

| Doarunaltutilizator explică (pentru Idkidk):

Invat si eu normal.

| Idkidk a răspuns (pentru Doarunaltutilizator):

E bine.winking

| Doarunaltutilizator explică (pentru Idkidk):

Dar mai joc si jocuri video din cand in cand ma mai distrez si eu.

| Idkidk a răspuns (pentru Doarunaltutilizator):

:) Eu desenez ca să mă distrez, uite un desen de al meu : http://weheartit.com/......94194-cats
Ştiu că nu e chiar reuşit, dar soarta. =))

| Doarunaltutilizator explică (pentru Idkidk):

E frumos bravo chiar reusit.

| Idkidk a răspuns (pentru Doarunaltutilizator):

Mersi, mai lucrez la desene, mai bine fac portrete.

| Doarunaltutilizator explică (pentru Idkidk):

Bravo tine-o tot asa.

| Idkidk a răspuns (pentru Doarunaltutilizator):

Mersi!

| Cameliapantiru a răspuns:

Salut!
Da, am intrat la liceul dorit (acelasi in care am invatat si in clasele de gimnaziu) si la profilul dorit (real: mate-info), cu media 9, 94.

| Aberdeen a răspuns:

Am intrat la liceul dorit. Aici nu a contat doar evaluarea națională.
Cu media 9, 96 aș fi putut intra la orice liceu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu chiar, am intrat la profilul pe care îl voiam dar a doua opțiune aleasă, apoi când am intrat, nici nu mai conta că nu am intrat la prima opțiune.

| milkie a răspuns:

Am intrat la un liceu de "elită" (forța filo) după ce m-am chinuit tot anul să învăț la mate pentru evaluare.

| TheWomanCat a răspuns:

Toti cei de aici sunt mai mari ca mine? ...Zau asa! laughing