| anonim_4396 a întrebat:

Salut!
Iubitul meu a făcut o criza de epilepsie după noaptea de revelion. Ideea este ca mai făcuse una mai demult în timp ce vorbeam cu el dar nu îl crezusem fiindcă nu eram acolo și el mi-a zis ca dormise cu toate ca el fusese conștient cu 10 minute înainte de acea criza.
Mai făcuse una într o dimineața înainte de a pleca la munca și chiar ieri dimineață după revelion a făcut de fata cu mine și încă niște persoane, cei drept nu mai bause alcool de tare mult timp și acesta s-a simțit destul de rău și tot iar acum este încă la spital și așteptăm rezultate.
Problema este ca eu nu am mai văzut crize de genul niciodată și acesta mai este și agresiv în momentul când este inconștient.
A început sa îmi fie frica și imaginile de cum l-am văzut nu ma lasă absolut deloc, fiindcă a făcut destul de urat și ma simt tare rău. Am asa o frica acum ca I se poate întâmpla cu mine vreodată și eu nu știu cum sa reacționez. Nu sunt atât de tare de caracter iar acum tot vizualizez cum a făcut și ma uit la el și îmi e frica, ma simt rău, nu știu ce sa zic sau cum sa reacționez cu el. Sunt destul de speriata și nu știu cum sa tratez situația. Nu pot deloc deloc sa mi scot din minte cum a făcut criza de epilepsie și cum am zis, ma uit la el și îmi e frica ca atunci când va face cu mine vreodată eu nu știu cum sa reacționez și el mai este și agresiv și poate se găsește sa mi dea cu ceva în cap fără sa știe și cine știe ce se mai poate întâmpla. Ma poate ajuta și pe mine sau sa ma încurajeze cineva cum sa ma ridic din situația asta ca personal nu prea are cine și ma simt foarte rău... Imi e frica sa ma îndepărtez și de el ca practic situația asta m-a lasat foarte rece vis a vis de el, nu ca nu ii sunt aproape sau ceva, il iubesc foarte mult, dar acum îl vad diferit după faza ce a avut-o.

5 răspunsuri:
| LoveSleep a răspuns:

Nu-ti convine, praseste-l, nu esti obligata sa stai cu el doar pentru ca are o boala anume.

| Sofer a răspuns:

Sa se lase de băutura si totul va fi ok.

| Lukasssz a răspuns:

Te desparti de el...

| Pnin a răspuns:

Despate-te de el. Nu e vina lui. Dar nici a ta.

| Dani211 a răspuns:

Și ce vrei sa îți spunem noi? Iubita-tu are o boala ca și mine, doar ca eu am avut epilepsie ultima la data la 14 ani.
Nu ai ce face, trebuie sa te obișnuiești cu el așa!