| SpikLo a întrebat:

Joi dau orasul pentru a 2a oara si am emotii. In general conduc bine dar zilele astea am condus foarte prost. nu stiu sigur de ce. Prima data am picat cu 40 de puncte. Nu am pastrat distanta/semnalari si nu mai stiu sigur ce. Am emotii deoarece chiar imi doresc sa iau permisul. Cateva sfaturi?

3 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Sa incerci sa scapi de emotii pentru ca din cauza lor ai picat si prima oara, daca esti atent si respecti indicatiile politistului nu ai cum sa pici. Bafta la examen.

| OldSoul a răspuns:

Sa nu te grabesti, sa te asiguri de fiecare data, te uiti in fiecare oglinda, dar misti putin si capul, sa vada examinatorul ca te-ai asigurat.
In rest, cel mai important, tragi de timp, conduci cat mai incet posibil, Exista un timp minim care trebuie sa conduci, dar cu cat te grabesti mai mult, cu atat te vei deplasa mai mult, si automat vei intampina mai multe posibile obstacole, deci automat si mai multe posibile gresili, daca tragi de timp si mergi sa zicem cu 30km la ora este perfect.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Eliminarea emotiilor atunci cand iti dauneaza face parte din examen. Nu ti le poate lua nimeni spre pastrare, tu trebuie sa te controlezi.