| AndreySebY123 a întrebat:

Salut! La liceul de politie sau militar stai ca la facultate sau vii inapoi acasa adica in aceeași zi ca la scoala? Si in armata seara te întorci acasă sau stai acolo si te intorci doar cand ai concediu?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai acolo la cămin. Acasă doar în weekends și vacanțe.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Si in armata seara te întorci acasă sau stai acolo si te intorci doar cand ai concediu?
Dacă ești angajat într-o unitate militară care are o locație, primești o locuință de serviciu în aceea localitate și seara dormi acasă. La manevre militare, la alarmă și când ești în teatre de operațiuni, adică la război undeva în lume, te îmtorci acasă în permisie sau în concediu.

| AndreySebY123 explică (pentru sadrian46):

Ok mulțumesc!