| sebavatar a întrebat:

Cum pot invata mai repede toata tabla inmultiri si a inmultiri? dar care dau cel mai bun raspuns vor vi premiati.
dar cei care nu vor vi umiliti.

6 răspunsuri:
| LNK a răspuns:

Incepe prin a invata romana. Esti varza.

| dodicuta a răspuns:

Rupi o foaie in mai multe patratele si pe fiecare dintre ele scrii cate o operatie si rezultatul pe cealata parte(de ex. 6x6=... si 36) si asa pentru fiecare operatie. Dupa le impaturesti in doua(rezultatul sa fie in interior) si tragi cate una si incerci sa raspunzi si dupa te corectezi.

| kidy00 a răspuns:

Pai le poti lua fiecare in parte. De exemplu intr-o zi o iei pe cea cu 7, o repeti de 10, 15 ori (hai ca nu-i mult), apoi faci asa si cu cea cu 8, 9, 6, 4, etc. Fundita? happy

| mariutza21 a răspuns:

Ti le scrii pe o foaie mare in camera si le repeti de cat mai multe ori, dar sa le iei pe rand
Si inca ceva, la cea cu 1 e acelasi nr, si la cea cu 2 este dublul, deci nu e greu, la cea cu cinci se termina cu 0 sau 5, la cea cu 10, se termina doar in zero, si tot asa, iti gasesti cate ceva la fiecare ca sa iti fie mai usor. Bafta! Sa sti ca o sa iti trebuieasca toata viata orice meserie ai alege!

| VrajitorulMaleficRevine6666 a răspuns:

La cat de prost esti nu te mai chinui sa o inveti. Esti praf din cate vad si la gramatica, exprimare si ca veni vorba de umilinta, te-ai umilit singur cu intrebarea asta.

| sebavatar explică:

Vrei mai multe detalii? raspunde la intrebari