| Bossdeanonim12 a întrebat:

Salut! M a invitat cineva la o masa de ziua lui si mi e aiurea sa ma duc cu mana goala, are de toate, nu i lipseste nimic, credeti ca e ok sa-i dau 50 lei si aia e?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Intotdeauna duci o stica de vin sau sampanie, mai ales daca esti invitat la ziua de nastere a cuiva, daca nu ai bani sa-i cumperi un cadou adevarat, iar daca exista si o femeie in casa respectiva, ca mama sau sotia lui, duci si un buchet de flori pentru aceasta.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu, nu e ok. Mai bine îi duci o sticla de vin sau ceva dulce dacă e minor.