| User2683 a întrebat:

Salut!
Ma poate lamuri cineva cum sta treaba cu Vinted? As vrea sa vand niste haine acolo, dar nu stiu unde vor fi stocati banii (daca in aplicatie sau ii pot transfera pe card) si nu stiu nici cum se face tranzactia, mai exact, cand si cum primesc banii si cand si cum primeste haina respectiva persoana care cumpara?
Merci!

Răspuns Câştigător
| niiiiy a răspuns:

Salut! Pe Vinted, banii vor fi stocati in aplicatie sub forma de sold. Cand vinzi o haina, banii vor fi retinuti de Vinted pana cand cumparatorul primeste comanda si o confirma. Dupa confirmare, banii vor fi transferati in contul tau Vinted. Din contul Vinted, poti alege sa iti transferi banii pe cardul tau bancar sau sa ii folosesti pentru a cumpara alte lucruri pe platforma. Tranzactia si plata sunt gestionate de Vinted, astfel ca vei primi banii odata ce tranzactia este finalizata cu succes. Sper ca te-am ajutat!

| User2683 explică (pentru niiiiy):

Mulțumesc!

| NechiforDiana a răspuns (pentru niiiiy):

Buna, iar daca persoana primește coletul dar nu confirmă ridicarea coletului, ce se întâmplă cu banii?

| Mocanu_Ramona-mihaela_1988 a răspuns (pentru NechiforDiana):

Ai aflat răspunsul, și eu sunt interesata.

| NechiforDiana a răspuns (pentru Mocanu_Ramona-mihaela_1988):

Bună,
Daca în interval de 48 de ore de ore cumpăratorul nu confirmă ridicarea coletului bani îți intră automat în cont.